Новини

Назад

25-ти літній Ювілей служіння Отців Воскресінців у Самборі і 25-ти ліття повторного служіння Сестер Францисканок Родини Марії

: 1310 2015-11-16 08:47:37

13 листопада у Самборі відбулася урочистість пов’язана із 25-ти літтям перебування настоятеля парафії отця Анджея Курка і Згромадження Воскресіння Господнього (Воскресінців) у Самборі на Україні.

На урочистість прибуло багато гостей з України та Польщі. Святу Месу очолив та гомілію виголосив Архієпископ Мечислав Мокшицький.

З групою співбратів прибув Провінціал Згромадження Отців Воскресінців о. Кшиштоф Свуль, були присутні священики Самбірського деканату та нашої Архідієцезії, сестра Вікарія Згромадження Сестер Францисканок Родини Марії с. Ванда Мікіцка з групою сестер з Польщі та України, Генеральний Консул Польщі, пан Войцєх Мазур, новообраний мер Самбора Юрій Петрович Гамар, гості з Польщі та України.

Архієпископ Мечислав дякував за працю Отців Воскресінців і Сестер Марянок, а також побажав надалі тривати у смиренні з добротою та милосердям у місці, де їх поставив Бог.

Святу Месу своїми співами прикрасив гурт Пісні та Танцю «Мазовше» ім. Тадеуша Сиґєтинського, під керівництвом п. Яцека Бонєцкого, котрий є також диригентом хору. А після Святої Меси відбувся пречудовий концерт. Подякою для гурту були не лише слова та квіти, але й теплий прийом зібраними у храмі.

Сестра Ельжбєта Сьлємп

 

Історична довідка

В період комунізму храм у Самборі не був закритим. Впродовж багатьох років, до 15 VII 1990 р. настоятелем був о. Казимир Мончинський. Потім впродовж трьох місяців тут звершували Богослужіння різні священики. На прохання Архієпископа Маряна Яворського тодішній Провінціал Згромадження о. Ґжеґож Тредер CR відправив отця Анджея Курка на Україну, котрий 19 X 1990 р. Приїхав до Самбора.

Окрім душпастирської праці у Самборі, о. Андрій служив також в околичних храмах На початку 90-тих всі храми були приведені до нормального стану і прилаштовані до потреб культу. Після невдалої спроби повернення колишньої плебанії, о. Андрій взявся за збудування нового будинку. Був дуже активним для Львівської Архідієцезії: впродовж 10 років був директором „Caritas” нашої діє цезії, членом Головної Комісії Синоду Львівської архідієцезії, членом Ради Священиків, на даний момент, вдруге є деканом деканату Самбір.

Сестри Францисканки Родини Марії прибули до цього міста вперше у 1901 році. Від самого початку вели дитячий сиротинець, а потім дитячий садочок. Від 1941 р. За часів німецької окупації наражаючи власне життя посеред 100 дітей переховували також єврейських дітей. У 1944 році після повторної окупації Самбора росіянами, Сестер остаточно вигнали із сиротинця, а їхню власні відчужено на власність держави.

До Самбора сестри знову повернулися 25 років тому в особі сестри Дарослави Пєкаж. Сестри збудували дім з каплицею на території, яку надав пан Мар’ян Забавський. Сестри ведуть катехизацію, опікуються парафіяльною церквою, займаються хворими та самотніми, стараються бути для оточення просто «сестрами».

Сподіваємося, що з Божою допомогою Згромадження Отців Воскресінців та Сестер Марянок будуть розвиватися надалі і служити Церкві в Україні.Назад