Новини

Назад

25 років відродження парафії у Наварії та повернення образу Матері Божої Наварійської

: 2984 2017-05-28 12:58:39

У суботу 27 травня 2017 р. архієпископ Мечислав Мокшицький, Львівський Митрополит очолив урочистість 25 ліття відродження римо-католицької парафії у Наварії та повернення копії образу Матері Божої Наварійської.

Образ Матері Божої потрапив до наварійської святині із львівської катедри 250 років тому і перебував у ній до 1946. Тоді рішенням радянської влади храм був закритий, більшість парафіян у рамах тзв. репатріації виїхало до Польщі, потрапивши до місцевості під Вроцлавом Ураз. Там також зберігалося багато цінних сакральних обєктів з наварійського храму, м.ін. розпяття з головного вівтаря, та особливо шанований образ Матері Божої з Дитям.

Завдяки ініціативі о. Василя Павелка, настоятеля Наварії та о. Адама Собуткі настоятеля з місцевості Ураз та вірних тієї парафії, виготовлена позолочена копія того образу могла урочисто повернутися до Наварії.

Урочистій Святій Месі, яку співслужило багато священиків передувала процесія, а образ до святині внесли пожежники, котрі разом з Леславом Яніком, представником середовищ кресовян з Вроцлава, особисто привезли з Польщі.

Текст і фото: о. Маріуш Кравєц SSPНазад