Новини

Назад

25-ліття Львівської Родини Родин і Товариства охорони військових могил

: 146 2020-01-20 12:59:44

18 січня у Брюховичах під патронатом Архієпископа Мечеслива Мокшицького відбулося відзначення 25-ліття Львівської Родини Родин і Товариства охорони військових могил. У каплиці Львівської ВДС Генеральний вікарій Львівської Архідієцезії о. інфулат Юзеф Павлічек очолив Святу Месу в наміренні цих двох громадських організацій. 

 

Від свого заснування вони тісно співпрацюють з РКЦ і мають своїх капеланів, разом з якими прибули на урочисте відзначення ювілеїв. У Львові групами Родини Родин духовно опікуються о. Станіслав Кава OFM Conv. і о. Микола Ліпітак CR, у Мостиськах – о. Владислав Дерунов, у Полупанівці – о. Петро Малий. З Перемишля приїхав довголітній капелан Родини Родин при львівській парафії св. Антонія о. Владислав Лізун OFM Conv., а з Варшави – о. Еуґеніуш Клімінський, засновник першої групи львівської Родини Родин.

Отець інфулат Юзеф Павлічек у своїй проповіді звернувся до прикладу зі своєї малої Батьківщини, де споріднені з ним односельці заклали цілий квартал, допомагаючи одні одним. Окремо привернув увагу до потреби християнського співжиття зі своїми сусідами.

Після спільної молитви з різдвяними програмами виступили діти з парафії львівської катедри та з Мостиськ.

Далі всі перейшли до Будинку прочанина. Там про двадцятип’ятилітній доробок Родини Родин відзвітувала Галина Венцак, а про діяльність Товариства охорони військових могил – Януш Баліцький. Дипломи активістам вручила Генеральний консул Польщі у Львові Еліза Дзвонкевич.

Отець Еуґеніуш Клімінський нагадав, що рух Родини Родин засновано з ініціативи Слуги Божого кардинала Стефана Вишинського, Примаса Польщі, а в Україні поширено з благословення кардинала Мар’яна Яворського, першого архієпископа-митрополита Львівського після відновлення структур Католицької Церкви на теренах нашої держави. Принагідно о. Клімінський запросив представників Родини Родин Львівської Архідієцезії на урочистість беатифікації Стефана Вишинського.

У відзначенні 25-ліття Львівської Родини Родин і Товариства охорони військових могил взяли участь керівники польських організацій в України та численні гості з Польщі. Після урочистої частини відбулося жваве спілкування присутніх, спільне колядування та почастунок.

Світлини: Костянтин Чавага

Автор : Костянтин Чавага

Назад