Новини

Назад

200-річчя освячення парафіяльного храму в Поморянах біля Золочева

: 952 2019-06-27 16:15:20

На урочистість щорічного храмового свята в честь Пресвятої Трійці і з нагоди 30-річчя відновлення парафії та 200-річчя освячення парафіяльної церкви – до Поморян біля Золочева, 16 червня прибула численна громада гостей з Польщі та України.

Разом з парафіяльною спільнотою, вірні дякували Богу в Трійці Єдиному за – «добродіїв з місцевим населенням, які побудували цей храм від фундаментів; вони подбали про його багатство та оздобу; за священиків, які працювали тут і працюють на благо цієї спільноти, для Святої Церкви і для більшої Божої Слави», - сказав Його Преосвященство Єпископ Едуард Кава, єпископ-помічник Львівської Архідієцезії, який очолив урочистість.

Важливою подією цього дня було благословення відреставрованої дзвіниці з трьома новими дзвонами, які носять такі імена: Марія, Юзеф і Ян (дзвін Ян, є копією оригіналу, який фондував у 1682 році Ян III Собеський, король Польщі, що зберігається в парафіяльній церкві). ,

«Для кожного народу, спільноти або окремої людини протягом століть - звуку дзвонів - мав особливе значення: він проголошував радісні моменти, а також сумні ... Як говорить один з древніх написів на дзвоні: Vivos voco, mortuos plango, fulgura frango - кличу живих, плачу за мертвих, ламаю блискавку». - у своєму слові зазначив о. Юзеф Куц, адміністратор парафії.

Після Святої Меси всі, хто залишився в церкві, мали можливість послухати класичну музику з періоду бароко у виконанні струнного квартету «Фенікс» зі Львова.

Велика подяка та повага всім прибулим гостям та представникам:
Польського Інститут у Києві;
Фонду Допомога Поляків на Сході;
Фонду Мости;
Міністерству культури та національної спадщини з Варшави;
Компанії "Пластікс Україна";
Громадській організації "ContrForce";
Товариство польської культури в м. Золочів.

Світлини: Назар Кулека

Текст: о. Юзеф КуцНазад