Новини

Назад

200-ліття храму в Садгорі на Буковині

: 1314 2015-10-07 00:00:00

Величне святкування 200-ліття освячення храму св. Архангела Михаїла відбулося 3 жовтня у Садгорі – передмісті Чернівців. Розділити радість місцевих римо-католиків прибули священики і вірні з усієї Північної Буковини та з-поза її меж, а також греко-католики. 

Настоятель парафії о. Кшиштоф Сапальський привітав гостей, насамперед Єпископа-помічника Леона Малого, котрий очолив урочисту Святу Месу та виголосив проповідь.

Садгірська парафія була заснована у другій половині XVIII ст. Наприкінці ХІХ ст. нарахувала до півтори тисячі вірних, а перед Першою світовою війною – майже три тисячі. Радянська влада в 60-х роках ХХ ст. закрила костел, розмістивши у храмі склад.

На початку 90-х років минулого століття вірні домоглися повернення святині та приступили до її ремонту і впорядкування прилеглої території. Згодом було зведено новий парафіяльний дім, де крім житла священика є приміщення для катехизації дітей і молоді та потреб парафіяльних груп. Встановлено оригінальну фігуру патрона парафії – св. Архангела Михаїла. Єпископ Леон Малий, а також парафіяни висловили щиру подяку о. Кшиштофу Сапальському за подвижницьку працю в служінні вірним у Садгорі та околицях. На завершення молодіжний ансамбль запропонував присутнім духовну музичну програму й відбувся скромний спільний почастунок.

Автор : Костянтин Чавага

Назад