Новини

Назад

200 ліття парафіяльного храму в Меденичах

: 4734 2017-06-12 17:52:50

У неділю 11 червня 2017 р. в Меденичах відбулася урочистість 200-ліття виникнення парафіяльного храму. З цієї нагоди також відзначалося 25-ліття священичих свячень настоятеля парафії в Меденичах о. Ришарда Пендзімонжа.

Урочисту Святу Месу очолив Генеральний Вікарій Львівської Архідієцезії о. Інфулат Юзеф Павлічек. Також був присутній канцлер Митрополичої Курії о. Владислав Гримський, о. Анджей Яґєлка CR, перший настоятель храму в Меденичах після його повернення у власність парафії, котрий тепер є настоятелем львівської парафії М.Б. Неустанної Помочі на Збоїщах, а також представники чоловічих та жіночих орденів: боніфратри з Дрогобича, паулісти зі Львова, йосифітки зі Стрия. Особлив слова вдячності були адресовані сестрам сальваторіанкам: с. Адріанні та с. Малґожаті, котрі впродовж багатьох років віддано працювали у парафії в Меденичах, а тепер рішенням своїх настоятелів повертаються в Польщу.

Меденичі засновані у 1395 році, а місцева парафія виникла коштом св. Королеви Ядвіги. У 1816 р. розпочалося спорудження теперішнього мурованого храму, який був освячений у 1858 р. У післявоєнний період радянська влада закрила храм і влаштувала там танцювальний клуб, знищуючи водночас вежу. Святиню було віддано у 1989 році та зусиллями парафіян і настоятелів о. Анджея Яґєлки та Ришарда Пендзімонжа постійно триває його відбудова та консервація.

Текст і фото: о. Маріуш Кравєц SSPНазад