Новини

Назад

191-а річниця храмового свята в м. Рахів.

: 1730 2016-05-17 15:25:47

14 травня парафіяни храму Йоана Непомукського відзначили 191-у річницю храмового свята. Урочисту Літургію целебрував єпископ-ординарій Мукачівської дієцезії Антал Майнек. Разом з ним концелебрували: о. декан Ласло Микуляк - настоятель храму, о. Шандор Манкович, о. Іштван Береш, о. Андрій Кващук, а також греко-католицький священик о. Василь Носа.

На початку Святої Меси найменші парафіяни нашого храму привітали єпископа Антала. Настоятель храму о. Ласло привітав всіх присутніх гостей: духовенство, представників угорської дипломатії в Україні та делегації міст-побратимів з Будапешта, Деска та Свідніка, мера міста Віктора Медвідя, а також всіх паломників які прибули, щоб розділити спільно радість ювілейного святкування. Літургію Служби Божої прикрашав спів церковного хору «Laudate Dominum».

Виголошуючи проповідь єпископ Антал заохочував до читання Біблії щодня і навчатись у Біблійних постатей, як ми повинні протистояти «князю цього світу», як це робив і Святий Йоан Непомукський. Перед початком Євхаристичної жертви на знак подяки Господу вірні принесли дари до вівтаря - хрест з розп’яттям Ісуса Христа, хліб та вино, які стали Тілом і Кровю Христа. Подяку за всі отримані благодаті вірні склали у вшануванні Євхаристійного Ісуса в урочистій процесії навколо храму.

Традиційним ключовим моментом стало привітання настоятелем парафіян, які мають поважний вік і є найстаршими в нашій парафії, зокрема найстаршу сімейну пару.

Всіх присутніх на храмовому святі, запросили на подвіря парафіяльного двору для освячення памятної дошки на честь тих осіб, які протистояли знесенню храму в радянські часи. Після освячення памятної дошки єпископом Анталом, відбулось покладання вінків.

Після закінчення урочистості віряни Рахівської парафії запросили всіх гостей та паломників за святковий стіл та продовжити святкування з відкриттям концертної програми, приуроченій «Дню сім’ї», який вперше організували на теренах парафії.

Наступного дня в урочистість Зіслання Святого Духа, після Святої Меси молодь парафії, презентувала театралізовану виставу про життя св. Йоана з Непомук.

Двохденне святкування храмового свята увінчав концерт народної артистки України – Етелли Чуприк у храмі.

Подяка Господу за ці чудові дні святкування храмового святкування, а також вдячність настоятелю храму о. Ласло Микуляку та всім учасникам, які долучились до організації двохденного святкування!

Агнеса ЗанНазад