Новини

Назад

10-ліття беатифікації с. Марти Вєцкої і новий санктуарій у Снятині

: 1079 2018-05-28 16:31:54

У 10-ту річницю беатифікації бл. Марти Вєцкої Архієпископ Мечислав Мокшицький підніс до гідності санктуарію парафіяльний парафіяльний храм Пресвятої Діви Марії з гори Кармель, що знаходиться у Снятині на Івано-Франківщині. Про це Його Ексцеленція оголосив там увечері 26 травня під час зустрічі з учасниками IX паломництва до гробу бл. Марти Вєцкої, яке проходило під гаслом «Молитися. Приймати. Виходити». Це вже шістнадцятий Санктуарій на терені Львівської Архідієцезії.

Разом із Митрополитом прибули Генеральний вікарій о. інфулат Юзеф Павлічек і Канцлер Курії о. Владислав Гримський.

«Для сестри Марти кожна людина була однаково важливою, не зважаючи на те, чи був це поляк чи українець, чи єврей, греко-католик чи православний, римо-католик чи невіруючий – зазначив у слові до присутніх у храмі Архієпископ Мечислав Мокшицький. - Служила усім з тією ж любов’ю, адже Бог є любов’ю. Може ми тут і тому, що сьогодні нам потрібні люди такого формату. Такої любові і таких ідеалів».

Архієпископ Мокшицький висловив сподівання, що новий санктуарій стане відкритим для всіх. «Нехай хворі отримують зміцнення у своєму терпінні. Духовно загублені нехай знаходять дорогу віри. Невіруючі нехай навчаються шляху жертовної любові, яким нехай веде їх до Бога бл. Сестра Марта, яка завжди турбувалася про тих, які просять про її заступництво. Нехай, як і під час паломництва реліквій бл. Марти Вєцкої по Україні, тут почуваються у себе поляки, українці, росіяни, угорці, словаки, католики обох обрядів, православні і вірмени. Бажаю, щоб в цьому храмі єднав нас один Бог, одна віра і одне хрещення. Нехай у цьому допомагає бл. Марта Вєцка» - мовив львівський митрополит.

Під час традиційної процесії до могили бл. Марти Вєцкої учасники цьогорічного паломнтва подалися також до колишнього повітового шпиталю, в якому в 1902-1904 роках працювала, служила та героїчно віддала своє життя за людину бл. с. Марта. Там Архієпископ Мечислав Мокшицький освятив пам’ятну таблицю з нагоди 10-річчя беатифікації бл. с. Марти.

Після Молебню на могилі бл. Марти Вєцкої Архієпископ Мечислав Мокшицький поблагословив усіх присутніх.

У неділю, 27 травня, св. Месу очолив єпископ помічник Кам’янець Подільської Дієцезії Радослав Змітрович ОМІ, котрий виголосив проповідь.

У IX паломництві до Снятина і святкуванні 10-тої річниці від беатифікації с. Мерти Вєцкої взяли участь монахи Згромадження отців Місіонерів Святого Вікентія де Поля (отці лазаристи, отці місійні) на чолі з Провінційним Настоятелем о. Яном Чопом СМ, монахині Згромадження Дочок Милосердя Святого Вікентія де Поля (шаритки), котрі прибули з різних теренів України разом з вірними парафій, де вони служать. В урочистостях у Снятині взяли також участь римо-католики з навколишніх парафій, паломники з-за кордону, священики і вірні східного обряду, представники міської і районної влади, котрі молилися разом з паломниками і віддали шану бл. Марті Вєцкій.

Відео: СНЯТИНСЬКА ВЕЖА

Автор : Костянтин Чавага

Назад